İlgilendiiğiniz kategoriyi seçerek o kategorideki içerikleri listeleyin ya da alt kısımda yer alan ana menüden seçim yapın ...

Sanatkar İle İlgili En Güzel Özlü Sözler - Güzel Sözler - Güzel Anlamlı Sözler

Sanatkar İle İlgili En Güzel Özlü Sözler

Sanatçı benliğimi, bana aşmayı öğreten kendisinin yardımı olmadıkça bana yabancı kalacak olan şeyi duymaya, anlamaya ve istemeye bende heves uyandıran, kendi ruhsal hayatını benimkine eklemek suretiyle beni daha olgun şekilde yaşatan kimsedir.

Hatırla ki uzun ya da kısa bir piyeste yazarın sana verdiği rolü oynayacak bir aktörsün.. Verilen rolü iyi oynamak sana düşer. Lâkin bu rolü seçmek başkasına aittir.

Ben aktörlerin davar sürüsü olduğunu asla söylemedim, ben sadece bütün aktörlere davar sürüsü gibi davranmak gerekir dedim.

Sanatkar adam, öğretileri reddeder; adamlara, hayran olur; akıllı adam, onları kullanır.

Büyük sanatçıların vatanı yoktur.

Sanatçıya iki göz yetmez.

Sanatkar; doğanın aşığı olduğu için onun hem esiri, hem de hakimidir.

Aktör bir dramı,bir elbise gibi alır, giyinir; sonra buruşturup atarak bir başkasını alır. Ama bu attığı elbise ondan daha fazla yaşar.

Doğrudan bedeniyle çalışana işçi, beden ve aklıyla çalışana zanaatkar, beden,aklı ve hisleriyle çalışana da sanatçı adı verilir.

Her birimizin yaptığı,rolünü oynamaktır sadece. Hepimiz aktörüz… maskeliyiz… ve komiğiz.

Hiçbir büyük sanatçı, etrafındakileri gerçekten oldukları gibi görmez. Görseydi, sanatçı olmazdı.

Sanatçı; doğayı kopya etmez, görünür kılar.

Bir aktörün hoşa gitmesi için, oyunun bitmesine gerek yoktur. Oynadığı de beğenilmesi yeter.

Sanatçı, yaşlandıkça genç kalabilendir.

Sanatçılara kıyan bir yönetim, kendi yıkımını hazırlar.

Hatırla ki uzun ya da kısa bir piyeste yazarın sana verdiği rolü oynayacak bir aktörsün.. Verilen rolü iyi oynamak sana düşer. Lâkin bu rolü seçmek başkasına aittir.

Ben bütün aktörlerin davar sürüsü olduğunu asla söylemedim, ben sadece bütün aktörlere davar sürüsü gibi davranmak gerekir dedim.

İlham diye bir kavramın varlığı kesin; önemli olan insanı çalışırken yakalaması.

Sanatçı, her yandan gelen duyguları algılayan bir anten gibidir.

Herkes; kendi tiyatrosunun sahibi, idare cisi, oyuncusu, yazarı, süflorü, dekorcu , gişe memuru, kapıcısı ve seyircisidir.

Sanatçı; doğayı kopya etmez, görünür kılar.


Güzel Anlamlı Sözler 2 Ocak 2021 2 Ocak 2021 — 12:14
Dikkat! Sanatkar İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Konusunda
Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı, seviyeli ve Sanatkar İle İlgili En Güzel Özlü Sözler ile alakalı içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.