İlgilendiiğiniz kategoriyi seçerek o kategorideki içerikleri listeleyin ya da alt kısımda yer alan ana menüden seçim yapın ...

Ahbap ile ilgili atasözleri - Atasözleri - Güzel Anlamlı Sözler

Ahbap ile ilgili atasözleri

Ahbap kusuruna bakan, ahbapsız kalır.

atasözünün açıklaması ve anlamı:
Hemen her şeyin, her insanın kusuru, bir eksiği vardır. Hatasız kul olmaz. Dolayısıyla insanın mükemmel bir dost, arkadaş ve sevgili aramaya çalışması boşunadır. Böyle bir dost bulamayacağı gibi, dostsuz kalması da mümkündür. Bu bakımdan insan bir şey elde etmek, bir dost bulmak istiyorsa onları kusurları ile kabul etmeye hazır olmalıdır.

Ahbap: Kendisiyle ilişki kurulup sevilen, sayılan kimse.

Candan ahbap, kandan şarap olmaz.

atasözünün açıklaması ve anlamı:
Kandan bir veya şarap yapılamayacağı gibi hiç kimse de tam anlamıyla içten, fedakâr dost olamaz. Kişisel çıkarlar söz konusu olduğunda lafta kalır.


Güzel Anlamlı Sözler 24 Ocak 2023 24 Ocak 2023 — 03:01
Dikkat! Ahbap ile ilgili atasözleri Konusunda
Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı, seviyeli ve Ahbap ile ilgili atasözleri ile alakalı içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.